ДП Старобільське лісомисливське господарство
Головна
Меню сайту
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Block title
Вхід


ВІДКРИТО СЕЗОН ПОЛЮВАННЯ 2018 року

Минулої суботи, 18 серпня, на Луганщині було відкрито сезон полювання на пернату дичину. Цієї події чотири роки очікували всі мисливці Старобільського та Новопсковського районів.

Нажаль через те, що на території Луганської області діє операція об’єднаних сил, введені додаткові обмеження в виборі місць полювання. Полювання дозволено виключно на водно-болотних угіддях, списки яких погоджені з військовими.

Новопсковський район

Обход №1

-

-

Обход №2

48 га

землі Осинівської с/р

Обход №3

234 га

землі Донцівької с/р; Землі Заайдарівської с/р

Обход №4

104 га

Землі Новопсковської с/р; Землі Риб’янцівської с/р

Обход №5

211 га

Землі Закотненської с/р; Земля Пісківської с/р

Старобільський район

Обход №1

-

-

Обход №2

40 га

Землі Лиманської с/р (с. Проїждже, с. Дубейкове)

Обход №3

25 га

Землі Садківської с/р

Обход №4

57 га

Землі Підгорівської с/р; Землі Курячівської с/р

Обход №5

101 га

Землі Н.Покровської с/р

* нумерація водойм згідно номеру обходу.

Полювання проводяться в суботу та неділю (за додатковою інформацією. щодо часу та місць полювання звертайтесь до єгерської служби Старобільський район - тел.. 0953607926; Новопсковський район – 0999257007) . Вартість разової відстільної карточки складає – 100,00 грн.

Бажаємо всім мисливцям гарного відпочину та вдалого полювання.

ДП «Старобільське ЛМГ»

Ми маємо робити все необхідне, щоб зупинити масове всихання лісів, - Володимир Бондар

 

Ситуація з масовим всиханням лісів, зокрема соснових на Поліссі, у цьому році стала вкрай критичною. Замовчувати цю проблему не потрібно. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради з лісівниками та працівниками лісозахисних підприємств.

За його словами, дійсно є певне несприйняття у суспільстві та серед представників місцевої влади щодо необхідності здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах України. Однак, лісівникам потрібно проводити системну роботу з метою обґрунтування своїх дій.

«Якщо ми не будемо виконувати роботу з оздоровлення лісу, то потім суспільство з нас спитає, чому ми не зберегли ліс. Якщо є необхідність проводити санітарні заходи, то їх потрібно робити. При цьому, широко пояснюючи населенню, місцевим депутатам та громадським активістам мету, з якою проводяться рубки», - підкреслив заступник Голови відомства.

Він додав, що лише у співпраці та діалозі з суспільством можна досягти результату. Як приклад, Володимир Бондар навів ситуацію на Волині, де за цей рік проведено більше 50 семінарів, виїзних нарад та громадських обговорень щодо необхідності здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

Також під час наради зазначалося, що лісівники для виправлення ситуації із масовим всиханням проводять санітарні рубки та відновлюють ці місця новими лісами. Проте, певні бюрократичні перепони та заборони не дають можливості здійснювати санітарно-оздоровчі заходи у повній мірі. Окрім того, у зв’язку з поступовим збільшенням обсягів таких рубок, призупиняються рубки головного користування, щоб не наносити шкоду навколишньому середовищу.

«Так, ситуація складна, адже на сьогодні лише на Поліссі більше 120 тис. га всихаючої через шкідники сосни. Загалом по Україні 350 тис. га різного ступеня всихання дерев. Ми вже йдемо позаду проблеми. У той час, як лісівники в Європі працюють на її попередження. Щоб виправити ситуацію ми підготували зміни до санітарних правил, які дозволять швидко реагувати на спалахи хвороб та шкідників. І зараз розпочали роботу з узгодження. Ми готові до цієї роботи, і будемо відстоювати свою позицію, обговорювати та консолідовано приймати рішення», - повідомив Володимир Бондар.

 

Проект змін до Санітарних правил у лісах України

 

 

 

Размер ущерба нанесенного незаконной вырубкой

хвойных деревьев возрастом до 41 года, в декабре 2017 года

 

Согласно Постановлению КМУ №665 от 23.06.2008г. в декабре – январе размер такс увеличивается в 3 раза.

 

Диаметр, см

Количество деревьев

Такса (Пост. КМУ №665)

Такса на 2017 год (с учетом индексации)

Увеличение в 3 раза

до 10

1

42

133,09

399,27

10,1-14

1

74

234,50

403,50

 

Согласно КУобАП ст. 65 "Незаконная порубка, повреждение и уничтожение лесных культур и молодняков" влечет за собой наложение штрафа на граждан от 5-10 необлагаемых минимумов (17 грн.) т.е. от 85 грн до 170 грн; на должностных лиц – от 7 до 12 минимумов т.е. от 119 до 204 грн.

За 1 незаконно срубленное хвойное дерево диаметром до 10 см484 грн 27 коп (ущерб – 399грн 27 коп, мин. штраф – 85 грн 00 коп.)

З 1 листопада змінено номер телефону урядової "гарячої лінії" на скорочений номер 1545

Урядова «гаряча лінія» - 1545

Урядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

 

Детальніше тут:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244209261&cat_id=244209257

 

"ЩОДО КОНТРАБАНДНОГО ВИВОЗУ ЛІСУ ЗА КОРДОН"

10.01.2017р.

Виявлення та затримання вагонів з незаконною деревиною на залізничних станціях в Одеській області це результати спільної співпраця лісівників, працівників Нацполіції, Генпрокуратури та СБУ.

Наразі триває слідство. Як тільки були зупинені ці вагони, туди виїхали місцеві лісівники з Одеського обласного управління лісомисливського господарства для проведення експертизи. Ними було виявлено, що у вагонах знаходилася, крім дров, і ділова деревина, яка заборонена на експорт.

Контрабандисти намагаються будь-якими методами обійти цю заборону. Вони підробляють документи на незаконно зрубаний ліс. Особливо сертифікати походження деревини.

Ми також масово виявляємо сумнівні документи при подачі на отримання сертифікату, про що одразу інформуємо правоохоронні органи. І зараз активно працює спільна робоча група з СБУ щодо перевірки сертифікатів.

Для того, щоб припинити подібні незаконні дії потрібний Єдиний електронний облік деревини для всіх лісокористувачів, щоб неможливо було виписувати накладні від руки. Зрозуміло, що за певну суму випишуть який завгодно документ.

На підприємствах Держлісагентства такий облік діє, і до нього мають повний доступ представники правоохоронних органів. Якщо він буде запроваджений і для інших 27% лісів, які не у підпорядкуванні агентства, то ми переведемо всіх постійних лісокористувачів на ТТН-ліс. Так походження лісу можна буде перевірити будь-де і в будь-який момент.

Сподіваюся, що незабаром питання удосконалення видачі сертифікатів, електронного обліку та посилення відповідальності за незаконні дії з лісом будуть вирішені на законодавчому рівні. Це не тільки знищить корупційну складову, але і створить всі умови для тотального контролю за обігом деревини. "

 


--
З повагою

прес-служба Держлісагентства 

 

 

За незаконну порубку ялинок – штраф!

Важко уявити собі Новорічно-Різдвяні свята без головної красуні оселі – ялинки. Саме вона прикрашає наші домівки усі свята і є символом чарівної «новорічної казки».

Цього року Старобільським лісгоспом планується заготовити майже 3 тис. хвойних дерев для забезпечення новорічними ялинками жителів Старобільського та Новопсковського районів.

Цього року вартість новорічних красунь залежно від їх розміру складає:

  • До 1 м.                     – 80 грн;
  • Від 1,1м. до 2м.       – 95 грн.;
  • Від 2,1м. до 3м         – 125 грн.;
  • 3,1м. і вище               – 200 грн.

Не зважаючи на досить помірні ціни «лісові красуні» стають жертвами незаконної порубки.  

З метою попередження незаконних рубок лісовою охороною спільно з представниками МВС будуть проводитися патрулювання лісових масивів з метою виявлення охочих до дармової новорічної ялинки.

Тож ДП "Старобільське лісомисливське господарство" нагадує, що незаконна вирубка лісових хвойних культур тягне за собою адміністративну відповідальність. Так, згідно ст. 65 (Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка) КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п’яти (85 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того з порушника буде стягнута шкода заподіяна лісовому господарству в наслідок незаконної рубки, яка у 2016 році дорівнює 355,23 грн.

Тож чи варто псувати собі новорічні свята незаконною порубкою – кожному вирішувати особисто, однак сплачений штраф та проблеми навряд додадуть святкового настрою.Інженер

14.12.2016.                                                                                                                                                                             ОЗЛ ДП "Старобільське ЛМГ" Сич Г.І.

 

 

Про проведення санітарно-оздоровчих заходів

 У зв’язку з масовим всиханням лісових насаджень ДП «Старобільське лісомисливське господарство» доводиться все частіше проводити санітарні рубки, аби убезпечити ліс від розмноження різних шкідників та хвороб.

Першопричиною цього явища ми вбачаємо в зміні кліматичних умов та зниженні рівня ґрунтових вод. Дерева стали вразливішими до різного виду хвороб, і зрештою почали масово всихати. Крім того часто насадження страждають від необережних та необдуманих дій людей і пошкоджуються лісовими пожежами, через які якщо ліси навіть не гинуть одразу, потім ослаблюються та піддаються хворобам.

На протязі останніх років всихання сосни стало настільки інтенсивним, що сьогодні убезпечити лісові насадження можна лише провівши суцільне зрубування осередку хвороби.

З початку тільки цього року лісівникам  вже в друге доводиться звертатися до відповідних органів за дозволами на проведення санітарних рубок. Так на початку червня  на території Старобільського лісництва поблизу с. Верхня Покровка  була відведена у рубку, компетентною комісією, в складі якої спеціалісти Харківлісозахисту та уповноважені особи обласного лісомисливського управління, дві ділянки соснового лісу на загальній площі 7,3 га. До кінця 2016 року рубка буде завершена, а вже на весні наступного року на цих ділянках буде проведення лісовідновлення.

 

Прес-служба

ДП «Старобільське ЛМГ»

 

Буревієм пошкоджено ліс

На початку червня на території державного лісового фонду ДП «Старобільське ЛМГ» Новопсковського лісництва, квартал 52 виділи 33; 54; 57, урочище «Заайдарівське-ІІІ» (поблизу села Заайдарівка Новопсковського району)  у наслідок буревіїв було пошкоджено ліси на площі 13 га.

Після виявлення бурелому спеціалістами Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства, лісовою охороно Новопсковського лісництва та представниками Заайдарівської сільської ради було проведене обстеження пошкоджених лісових ділянок і прийнято рішення щодо ліквідації наслідків буревію шляхом проведення вибіркових санітарних рубок.  

 

Прес-служба ДП «Старобільське ЛМГ» 

 

 

 

Держлісагентство перегляне та вдосконалить правила, які регулюють здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах

 

Державне агентство лісових ресурсів України планує у найкоротші терміни переглянути та вдосконалити нормативно-правові акти, які регулюють порядок здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах з метою посилення їх захисних властивостей та збереження лісових насаджень від незаконних вирубок.

Про це повідомила Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич, коментуючи рішення Уряду про тимчасове припинення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

«З метою розробки  змін до Санітарних правил в лісах України, ми ініціюємо створення міжвідомчої робочої групи, до якої  запрошені фахівці Мінагрополітики, Мінприроди, інших органів влади, експерти та науковці», - зазначила Христина Юшкевич.

За її словами, зміни повинні бути розроблені та подані на затвердження Урядом до кінця травня – початку червня.

«Зокрема, розглядатиметься питання внесення змін до Санітарних правил у частині залучення представників органів місцевого самоврядування до складу спеціальних комісій, за рішенням яких видаватиметься дозвіл на санітарну рубку. Ми не будемо зволікати з вирішенням цього питання. Тимчасове припинення незаконних рубок може діяти до того часу, поки ми не змінимо правила. Адже всі розуміють, що санітарно-оздоровчі заходи вкрай необхідні, їх мета – збереження лісу та запобігання розвитку патологічних процесів, боротьба зі шкідниками, хворобами,  протидія стихійним природним явищам та техногенним впливам», - наголосила Христина Юшкевич.

Окрім того, як повідомила Перший заступник Голови Держлісагентства, планується обговорити питання більш широкого застосування вибіркових та поступових рубок із використанням повітряно-трелювальних установок. У свою чергу, Мінагрополітики ініціюватиме створення міжвідомчої комісії щодо перевірки стану лісів та проведення санітарно-оздоровчих заходів.

 

Прес-служба Держлісагентства

Весняні клопоти лісівників.

         З початку березня лісівниками Старобільського лісництва розпочата лісокультурна компанія. У поточному році планується відновлення лісів на площі 19 га. Потреби в садивному матеріалі для проведення лісокультурних робіт і повність задоволена власними сіянцями підприємства. Крім того планується висівання лісового насіння у розсадниках з метою вирощування посадочного матеріалу на наступні роки.

Більше половини ділянок під відновлення лісів утворилися в наслідок лісових пожеж попередніх років.

З настанням теплої погоди люди починають прибирати садибні ділянки, спалювати суху траву та влаштовувати пікніки на природі. Такі події завжди загрожують виникненню лісових пожеж, які знищують величезні площі лісу, рослинність, середовище існування птахів та звірів.

Охорона лісів від пожеж - одне з найскладніших завдань, що вирішується працівниками лісового господарства. У 2015 році у лісах державного лісового фонду Старобільського району було ліквідовано 14 пожеже, якими пошкоджено 12,72 га лісів.

Незважаючи на всі заходи, які вжиті сьогодні лісівниками, через зміну клімату, зростання температур, довгострокову відсутність опадів, особливо у літній період, а головне відсутність бюджетного фінансування, кількість та обсяг лісових пожеж збільшується. Лісова охорона звертається до жителів та гостей Старобільського району за допомогою – попередьте виникнення лісової пожежі, дотримуйтесь правил поводження з вогнем у лісі та поблизу, а у випадку виявлення загорання допоможіть загасити його та негайно телефонуйте до 101 або за телефоном лісгоспу – 097-307-81-23; 2-27-50.

 
Готовимся к новому году.

В предновогодний период работниками Старобельского лесхоза, для реализации на территории Луганской области, планируется заготовит около 1,8 тыс. новогодних ёлочек (сосна обыкновенная, сосна крымская). Розничная цена на лесную красавицу в 2015 году повышаться не будет, и остаётся на уровне 2014 года: за дерево - до 1 м – 70 грн; - от 1,1м до 2м – 85 грн.; - от 2,1м. до 3м – 115грн; - 3м и выше – 190 грн. Для тех граждан, кто решиться порадовать себя новогодней ёлью бесплатно, законодательством предусмотрены соответствующие меры наказания. Ответственность за незаконные рубки лесных насаждений определены Кодексом Украины про административные правонарушения статья 65. «Незаконная рубка, повреждение лесных насаждений» влечет наложение административного штрафа на граждан в размере от 85 грн. до 170 грн., а с должностных лиц - от 119 грн. до 204 грн. Помимо этого за каждое незаконно срубленное хвойное дерево насчитывается ущерб, который в декабре 2015 года составляет – 247,89 грн. Лесоводы Старобельского лесхоза обращаются к жителям и гостям района и просьбой проявить благоразумие и не пытаться испортить себе и своим близким предстоящие праздники, незаконной вырубкой новогодних елей. ГП "Старобельское ЛОХ"

Государственное предприятие «Старобельское лесоохотничье хозяйство» призывает придерживаться требований природоохранного законодательства и напоминает, что самовольно срубная древесина обойдётся значительно дороже законно приобретенной.

 Согласно Кодексу Украины про административные правонарушения, незаконная порубка деревьев (ст. 65) несет за собой наложение штрафа на граждан в размере от 85 до 170 грн и на должностных лиц от 119 до 204 грн. Кроме того нарушителю придётся возместить нанесенный ущерб за каждое срубанное дерево в зависимости от диаметра.

Инженер охраны и защиты леса

ГП «Старобельское лесоохотничье хозяйство»

Сыч А.И.  

 

 

 

У більшості людей про ліс склалося уявлення як про місце відпочинку, емоційної розрядки, спілкування з природою. Відвідуючи ліс, ми, таким чином, на інтуїтивному рівні намагаємося відновити втрачені зв’язки з матінкою-природою.

Інша частина людей – лісівники – знають про ліс усе: як його посадити і виростити.

Тисячі гектарів зелених насаджень створені дбайливими руками старобільських лісівників упродовж багатьох десятиліть. Доглядає за цим зеленим царством державне підприємство «Старобільське лісомисливське господарство».

Створення нових лісових насаджень вимагає від лісівників злагодженої роботи та великої відповідальності. І догляд за лісом – справа непроста: треба добре розумітися на лісівництві. У лісгоспі працюють висококваліфіковані спеціалісти, котрі забезпечують увесь комплекс робіт з лісокультурного, лісогосподарського виробництва, охорони лісу. Колектив лісгоспу можна охарактеризувати так: стабільний, згуртований, налаштований на виконання найголовнішого нашого завдання – зберегти і примножити зелене багатство Старобільщини.

Завдяки злагодженим та вмілим діям лісової охорони, бійців лісопожежної станції нинішнього, вкрай спекотного, літа на території господарства не було допущено великих пожеж. Усі заг


Copyright MyCorp © 2019